Nízko údržbový systém mokrých bŕzd

Z hľadiska nízko údržbovej prevádzky ponúka HC forklift pre svojich zákazníkov ako nadštandardnú výbavu, vylepšenie brzdového účinku pomocou systému mokrých bŕzd.

Základný typ brzdového systému pre vysokozdvižný vozík sú bubnové brzdy ktoré bez problémov zvládajú akúkoľvek prevádzku, no ich nevýhodou je opotrebenie. Vysokozdvižné vozíky HC forklift sú v sérii XF vybavené širšími bubnami so širším obložením pre lepšiu brzdnú účinnosť. Vďaka vyššiemu treniu disponuje XF séria kratšou brzdnou dráhou.

 

Zákazníkom ktorý vyžadujú nadštandardné vlastnosti vieme ponúknuť ako opciu systém mokrých bŕzd, ktoré vynikajú svojou životnosťou. Tento systém nepodlieha opotrebeniu, lamely brzdového systému sú trvalo obalené olejovým filmom vďaka čomu poskytujú stabilne a citlivé brzdenie.

„Olejový kúpeľ“ dokonale chladí cely systém a dodáva brzdám hladší a plynulejší chod. Systém mokrých bŕzd je trvácny a plne bez údržbový aj v najnáročnejších pracovných podmienkach. Pravdepodobne jedinou nevýhodou, ako býva pravidlom pri nadštandardnej výbave, je vyššia obstarávacia cena.

Využitie systému
mokrých bŕzd

  • Vhodné do náročných pracovných podmienok kde sa vyžaduje časte použitie bŕzd
  • Dokonale utesnené aby sa zabránilo znečisteniu aj v extrémne znečistenom prostredí
  • Brzdové kotúče sú plne ponorené v oleji čo znižuje opotrebenie a ponúka výrazné predĺženú životnosť a brzdné vlastnosti
  • Vyššia citlivosť bŕzd nevyžaduje vynaloženie vyššej sily na brzdový pedál čím znižuje únavu a poskytuje komfort počas prevádzky