Nové vozíky

Elektrické vysokozdvižné vozíky

Tichý, ekologický, úsporný a obratný

hlavné prednosti, pre ktoré oslovujú širokú škálu zákazníkov. Vzhľadom na nízke ťažisko a kompaktné rozmery sa dokonale hodia na prácu v stiesnených skladových priestoroch.

Charakteristika

Elektrické vysokozdvižné vozíky pre svoju tichú prevádzku neunavujú obsluhu a poskytujú vysokú efektivitu práce. Ekonomická výhoda sa prejavuje prednostne vo vyťažovanejších prevádzkach, kde zákazník dokáže ušetriť na pohonných hmotách.

Podľa vyťaženosti stroja je možné zvoliť vhodné varianty, ktoré sa rozlišujú predovšetkým výkonnostnými parametrami ako sú kapacita batérie a výkon motorov. Pri najvyťažovanejších prevádzkach je možne stroj vybaviť funkciou rýchlej výmeny batérie.

Všetky typy elektrických VZV v nosnosti do 5,0t ponúkame vo variante Li-ion. O hlavných výhodách Li-Ion technológie sa môžete viac dozvedieť TU.

Séria A - Elektrický pohon

Typ

4-kolesový

Nosnosť

1 – 16 ton

Typ

3-kolesový

Nosnosť

1 – 2 tony

HC forklift ako jeden z lídrov v oblasti manipulačnej techniky si uvedomuje dôležitosť použitých materiálov v kľúčových prvkoch.

Kladie nárok na jednoduchosť konštrukcie. Konštrukciu doplňuje o komponenty najvyššej kvality pre zabezpečenie čo najdlhšej životnosti stroja vo vysokej produktivite, a zachovaní bezkonkurenčných hodnôt v pomere cena – kvalita. Vysokozdvižný vozík je možne doplniť o výbavu. Komfort, ktorá maximalizuje pocit pohodlia z jazdy. 

Trojkolesové prevedenie  1,3t – 2,0t

Trojkolesové elektrické vysokozdvižné vozíky nájdu uplatnenie prioritne pre svoje mimoriadne jazdne vlastnosti v oblasti obratnosti a kompaktnosti. Nevýhodou býva vyššia cena oproti štvorkolesovej variante.

Výhody
+ mimoriadna obratnosť
+ vyššia obstarávacia cena

Nevýhody
- menšie rozmery

Dostupné modely:

nosnosť:
1,0 - 3,5 t
4-kolesový Li-Ion model

nosnosť:
1,0 - 2,5 t
3 kolesový model

nosnosť:
1,0 - 3,5 t
4-kolesový model

nosnosť:
4,0 - 5,0 t
4-kolesový model

nosnosť:
8,0 - 10,0 t
4-kolesový model

nosnosť:
12,0 - 16,0 t
4-kolesový model

Konštrukcia

Kvalitu konštrukcie garantuje výrobný proces podliehajúci vysokým kvalitatívnym nárokom.

Konštrukcia rámu je zváraná technologicky vyspelými robotickými zváracími jednotkami KUKA. Prostredníctvom automatizovaného procesu výroby je dosiahnutá veľmi vysoká kvalita konštrukcie. Pevný masívny rám kompaktných rozmerov poskytuje vysokú tuhosť a obratnosť stroja.

Aj preto sa v naších závodoch vyrábajú stroje prestížnych značiek ako sú Manitou alebo Utilev od Hyster-Yale Group.

Motor

SCHABMULLER

Elektromotory sú na výber od firmy SCHABMULLER ktorej kvalitu poznajú zákazníci v najrôznejších strojoch aj v stavebnej a inej pracovnej technike. Spoločnosť Schabmüller nastavuje vysoké štandardy v oblasti vývoja a produkcie s pečaťou „Made in Germany“.


Elektronika

CURTIS alebo ZAPI

Elektrické vysokozdvižné vozíky riadi elektronika od renomovaných značiek svetového rozmeru ako sú CURTIS alebo ZAPI, prípade Inmotion pri Li-Ion technológii.

Riadiaca elektronika sa stará o dokonale fungovanie a rozkladanie energie podľa prevádzkových potrieb.


Prevodovky

Okamura alebo ZF

Jednou z prioritných častí v elektrických vysokozdvižných vozíkoch sú kolesové prevodovky ktoré sa podieľajú na prenose krútiaceho momentu v ideálnom pomere. Nemecky výrobca ZF je zárukou kvality a dlhej životnosti, rovnako ako prvotriedny producent s Japonským pôvodom Okamura.

Hydraulický systém

Shimadzu

Hydraulický systém tvorí nemenej podstatnú časť kvality stroja. Stará sa o správnu funkčnosť manipulačných funkcií a ovládateľnosť stroja. Do vysokozdvižných vozíkov HC forklift bola zapracovaná japonská hydraulika Shimadzu ktorá ma za úlohu bezproblémovú súhru hlavných ovládacích funkcií vozíka.

Sme výhradným zástupcom jedného

z 9 najväčších
výrobcov sveta

filozofia hc forklift

01

Jednoduchá konštrukcia

Mentalita vozíkov je zameraná na jednoduchú a účinnú konštrukciu, vo vysokej kvalite komponentov, bez prebytočných prvkov ktoré by komplikovali servisne podmienky a zvyšovali potencionálnu poruchovosť stroja.

02

Pomer cena/výkon

Hlavným cieľom spoločnosti HC group je vyrábať stroje v maximálnej miere jednoduchosti a spoľahlivosti, pre zachovanie bezkonkurenčného pomeru vysokej kvality na nízku obstarávaciu cenu stroja.

03

Stroj určený na prácu

Vysokozdvižńý vozík je v prvom rade pracovný stroj, ktorý by mal vykonávať praću za čo najnižšie náklady.
To je HC FORKLIFT.

04

Komfort a inovácie

Pre zákazníkov vyžadujúcich vyššiu mieru komfortu dopĺňame všetky prvky v rôznych variantách.
Finger typ, mokré brzfy, monitoring, klimaizácia kamera, vážiaci systém a ďalšie.

Príďte sa presvedčiť! O kvalite stroja rozhoduje koniec koncov zákazník a jeho spokojnosť.

Preto Vás pozývame na stretnutie priamo do prevádzok našich zákazníkov, kde môžete naše stroje osobne otestovať po niekoľkých rokoch prevádzky.